IV Niedziela Wielkanocna

21 kwietnia 2024

1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i Gości modlących się w naszej świątyni - Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Bł. Ks. Franciszka Rogaczewskiego.
  2. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny (w łączności z Mszą św. wieczorną).
  3. Serdecznie zapraszamy codziennie na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6.30 (w niedzielę o godz. 7.00) oraz Różaniec, który odmawiamy po każdej porannej Mszy św. o 7.00 (z wyjątkiem niedzieli). W niedzielę o godz. 9.15 polecamy Bogu Zmarłych w Wypominkach Rocznych.
  4. Przy wyjściu z kościoła znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat – „Słowo życia”, by następnie rozważać go przez cały dzień jako drogowskaz.
  5. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. z oddaniem czci relikwiom św. s. Faustyny, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.00.
  6. Dziś obchodzimy w Kościele Niedzielą Dobrego Pasterza oraz 229. rocznicę urodzin Św. Wincentego Pallottiego. To szczególny dzień, gdyż w naszym kościele podczas Mszy o godz. 11.00 będziemy świętować uroczyste wprowadzenie relikwii św. Wincentego, założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, do którego należy Zgromadzenie Sióstr Pallotynek. Włoski Święty jest także Patronem wspólnot Małego Apostoła. Relikwie są darem naszych parafianek: Sióstr Pallotynek z tutejszej wspólnoty przy ul. Malczewskiego. Na ręce Siostry Przełożonej Blanki Sławińskiej SAC składamy serdeczne podziękowania oraz dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, szczególnie s. Alicji za wystrój świątyni. Dziękujemy również o. Sławomirowi Maiznerowi SAC, rektorowi Wspólnoty Pallotyńskiej przy ul. Elżbietańskiej, za przewodniczenie liturgii. Jednocześnie rozpoczynamy dziś tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Z tej okazji przez cały tydzień po wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się Litanią do Św. Wincentego Pallottiego, prosząc o nowe powołania.
  7. Spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 58, we wtorek, 23 kwietnia o godz. 16.30 w kościele.
  8. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w najbliższy czwartek, 25 kwietnia o godz. 19.00.
  9. Spotkanie Wspólnoty Słowa Bożego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

10. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie gesty życzliwości i troskę o czystość i utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę przeznaczone na cele gospodarcze oraz w ramach akcji „Pola Nadziei” wspierającą działalność pomorskich hospicjów.

11. Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych za autokarowy wyjazd 1 - 2 czerwca, na ogólnopolskie spotkanie modlitewne „Lednica 2000”. Koszt pakietu pielgrzyma i transportu to kwota 180 zł. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w zakrystii u ks. Mariusza. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. W dniach od 8 do 17 lipca (I turnus) oraz od 22 lipca do 31 lipca (II turnus) br. organizujemy wraz z zaprzyjaźnioną parafią wakacyjny wyjazd dla dzieci do Gowidlina. Wśród atrakcji przewidziane są m.in.: wycieczki – niespodzianki, Aquaparki, rowery wodne, park linowy i wiele innych atrakcji. Koszt: 1700 zł. Zapisy i dodatkowe informacje w biurze parafialnym bądź u ks. Mariusza. Liczba miejsc ograniczona.

13. XII Marsz dla Życia i Rodziny w Archidiecezji Gdańskiej rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 15:00 przy Kaplicy Królewskiej w Gdańsku Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie przejdziemy ulicami Gdańska: Grobla I, Szeroką, Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, 3 maja i Plac Zebrań Ludowych. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać Dziennik Duchowy przygotowujący do tego wydarzenia oraz Wolontariusze tego dzieła zbierają ofiary na organizację III Festiwalu dla Życia, który zakończy Marsz. Dziękujemy również za wygłoszone świadectwo dotyczące duchowej adopcji. Jeżeli Ktoś chciałby podjąć się tej modlitwy, zapraszamy do biura parafialnego po jej tekst.

14. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Imieniny, Urodziny, Jubileusze, Rocznice składamy nasze najserdeczniejsze życzenia oraz powierzamy opiece świętych Patronów.

15. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej - w sposób szczególny nowego numeru „Gościa niedzielnego” oraz naszego parafialnego biuletynu. Polecamy również nowe wydanie czasopisma „Galilea - Pismo Święte bez tajemnic”.

16. Na zakończenie pomódlmy się za wszystkich Zmarłych Duszpasterzy, Siostry zakonne, wszystkich Dobrodziejów, Parafian, [polecanych w tej Mszy św. NN], a także zmarłych z naszych Rodzin. Wieczny odpoczynek...

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy błogosławionego tygodnia!

» Archiwum | Pobierz jako PDF