Parafia dziś

W granicach parafii znajdują się liczne urzędy i instytucje, takie jak Urząd Miasta Gdańsk, Dyrekcja Lasów Państwowych, siedziba Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Prokuratura Okręgowa i Prokuratura Apelacyjna, Komenda Wojewódzka Policji oraz Areszt Śledczy. W bliskim sąsiedztwie kościoła są także Szpital MSWiA oraz Szpital im. M. Kopernika, gdzie posługę duszpasterską pełnią ojcowie pallotyni.

Opiece duszpasterskiej powierzone są szkoły: Podstawowa nr 21, Podstawowa nr 58, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sokrates oraz Gimnazjum nr 2. W naszej wspólnocie działają: chór parafialny, wspólnota żywego różańca, parafialny zespół Caritas, kręgi Domowego Kościoła, liturgiczna służba ołtarza skupiająca w swych szeregach nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, seniorów oraz lektorów i ministrantów, jest także scholka dziecięca, młodzieżowy zespół muzyczny i młodzieżowa wspólnota modlitewna Wieczernik. Na modlitwie w każdy piątek spotykają się czciciele Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii swoje mityngi odbywają grupy AA i Anonimowych Hazardzistów.

Na terenie parafii mieszka obecnie około 8800 osób. Wiele z nich to osoby starsze. Do blisko 100 domów kapłani przychodzą regularnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca z sakramentami.

Ostatnie lata to czas intensywnych prac nad remontem i modernizacją naszego kościoła. Wstawione zostały witraże, wymieniono ogrzewanie i nagłośnienie kościoła. Wykonany został także kapitalny remont plebanii. Dokonano częściowej rewitalizacji i zmiany oświetlenia w prezbiterium, wstawiono także nowe drzwi frontowe do kościoła. Obecnie trwają prace nad wymianą grzejników w kościele, a także kapitalny remont salek pod kościołem.

W najbliższych planach znajduje się budowa nowych ołtarzy bocznych: Bożego Miłosierdzia z nowym obrazem Jezusa Miłosiernego oraz Świętej Rodziny z zachowaniem obecnych figur stojących w kościele. Planujemy także zakup i montaż nowego tabernakulum oraz dalsze prace nad wystrojem prezbiterium. W planach jest także rozbudowa kościoła, której celem jest powiększenie zakrystii.